Co jest najważniejsze w pracy młodego pastora?

  1. Głoś Słowo. Najważniejszą rzecz jaką młody pastor musi robić jest głoszenie Słowa Bożego. Wszystko zaczyna się od tego. Słowo Boże przemienia grzeszników i uświęca wierzących (1 Tes. 1:5; Jan. 17:17). Słowo Boże daje wzrost, zdrowie, Bożą przemianę (1 Tes. 2:13). Dlatego, wierne ekspozycyjne głoszenie Słowa Bożego musi być najważniejszym priorytetem dla młodego pastora.
  2. Kochaj ludzi. Pastor musi kochać swój kościół. Musi być wśród nich, troszczyć się o nich, służyć im, zachęcać, dzielić z nimi cierpienia i być dla nich oddanym. Szczególnie ważnym dla młodego pastora jest okazywanie wrażliwej miłości do ludzi we własnym kościele już przy rozpoczęciu swojej służby, ponieważ pomoże to nabrać ludziom zaufania do niego. Bez zaufania, zdobytego miłością, członkowie kościoła nie będą chętni podążać za jego prowadzeniem.
  3. Walcz mądrze. Nie każda sprawa jest warta walki. Młody pastor musi rozwinąć w sobie jasne poczucie tego, co jest najważniejsze i wyrażać sprzeciw tylko wtedy, kiedy sprawa jest naprawdę ważna.
  4. Bądź cierpliwy. Nie oczekuj, że zmiany nastąpią z dnia na dzień. Planuj długoterminowo i pracuj nad zmianami w długiej perspektywie. Cierpliwie nauczaj i prowadź swój kościół. Podejmij zobowiązanie, by służyć im długoterminowo i módl się, by Pan dał owoce tej służby w odpowiednim czasie.

Wykorzystano za zgodą 9Marks i Wierni Słowu.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.