Nie jest to przypadkiem najłatwiejsze pytanie, skoro odpowiedź jest tak oczywista? A może jest to najtrudniejsze z pytań?
Postrzeganie Pisma Świętego jako pojedynczej historii jest jedną z najważniejszych perspektyw, które służą do jego prawidłowego czytania.
Czy Biblia jest magiczną księgą, którą otwierasz, potrzebując natychmiastowego duchowego prowadzenia? Czy to może zeszyt złotych myśli? Zbiór rad mówiący, jak stać się bardziej moralną osobą? Antologia inspirujących mitów?
Wiele osób zastanawia się o czym opowiada Biblia, Pismo Święte. Biblia ma tylko jeden główny temat - Jezus Chrystus.
Każda dyskusja o Kościele byłaby mocno wybrakowana, gdyby nie przyjrzeć się z bliska obecności i posłudze Ducha Świętego. Bez Niego Kościół nigdy by nie powstał. Boży przywódcy nigdy nie zostaliby powołani, nie przybyłoby wierzących, nie zostałyby rozdzielone dary, nie byłaby wykonywana służba ani nie nastąpiłby wzrost.
W Słowie Bożym dowiadujemy się, że zostaliśmy „namaszczeni przez Ducha”. Mamy namaszczenie od Świętego i znamy prawdę. Co to oznacza?
Nasz Zbawiciel obiecuje apostołom, że Duch Święty przywiedzie im na myśl wszystko o czym mówił, a dzięki jego natchnieniu będą mogli naukę tę spisać i głosić dla dobra Kościoła.
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.