Naszym pragnieniem jest widzieć Ewangelię – która powinna być, a która zbyt często niestety nie jest – w centrum życia każdego chrześcijanina i każdego lokalnego kościoła.

Twórcy

Ewangelia w Centrum jest inicjatywą braci w Chrystusie, którzy pragną w Polsce chrześcijaństwa skoncentrowanego na Dobrej Nowinie, wyposażonego w materiały przydatne do “wzrastania w łasce i poznaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa” (2 Piotra 3:18) i budowania zdrowych lokalnych kościołów. Pragniemy, aby każdy z łatwością mógł po te materiały sięgnąć.

Działamy jako agenda zboru Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Siedlcach. Do rady agendy Ewangelia w Centrum należą pastorzy i starsi kościoła: Ben Layer, Adam Urban i Jan Stefanoff.

Treści publikowane w serwisie pochodzą z wartościowych i sprawdzonych źródeł, są to m. in. przetłumaczone materiały służby Marka Devera, D.A. Carsona, Johna Pipera, Paula Trippa, Johna MacArthura, R.C. Sproula, a także teksty polskich autorów.

Potrzeba

W obecnych czasach panuje powszechne przekonanie, że ewangelia to “kilka ksiąg z Biblii”, “historia Jezusa”, albo “lista moralnych nauk wyrażonych w postaci nakazów i zakazów”. Nawet wśród nieco bardziej świadomych chrześcijan, ewangelia traktowana jest zaledwie jako swoiste “drzwi do Nieba” i jest według nich potrzebna tylko niewierzącym.

I choć ewangelia do pewnego stopnia zawiera w sobie to wszystko, to jest ona czymś więcej. Ewangelia jest Dobrą Nowiną o Jezusie, który umierając na krzyżu, został ukarany przez Boga w miejsce grzeszników za ich grzech. Na podstawie zaufania (i to wyłącznie zaufania) w tę zastępczą śmierć Jezusa, ewangelia nie tylko wprowadza grzesznika w relację z Bogiem i rozpoczyna jego chrześcijańskie życie, ale także to życie podtrzymuje i pomaga wypełnić je Bożym charakterem.

Na zaufaniu Ewangelii opiera się nie tylko nawrócenie grzesznika, ale także jego całe dalsze chrześcijańskie życie w społeczności z Bogiem – od początku, aż po wieczność.

Wsparcie

Jeśli Twoje pragnienia są podobne, pomóż nam promować ewangelię – ewangelię w centrum chrześcijańskiego życia. Módl się, aby Bóg posługiwał się tą służbą w życiu wielu osób. Dziel się materiałami z tej strony w myśl zasady: “znać Jezusa i czynić Go znanym”.

Tłumaczenie i tworzenie artykułów oraz materiałów multimedialnych wymaga codziennej, wielogodzinnej pracy wielu osób. Jeśli chciałbyś nas wspomóc swoją własną pracą w ramach wolontariatu, np. poprzez tłumaczenie artykułów, edycję audio i wideo, prosimy o kontakt. Współpracujemy również z profesjonalnymi tłumaczami, edytorami, specjalistami audio i wideo. Aby było to możliwe, i abyśmy mogli tworzyć atrakcyjne materiały w wysokiej jakości, niezbędne jest wsparcie finansowe. Jeśli chcesz wesprzeć Ewangelię w Centrum finansowo wejdź w na podstronę Wsparcie.

Udzielamy zgody na udostępnianie niezmienionych fragmentów treści EWC w Internecie pod warunkiem wyraźnego podania źródła wraz z klikalnym linkiem zwrotnym (dofollow) do strony EWC do konkretnego materiału. Treści audio i wideo możesz zagnieździć na własnej stronie, ale umieszczenie na innym serwerze (własnej stronie, kanale Youtube, itp.) nie jest dozwolone. Jeśli pragniesz dystrybuować treści EWC w inny sposób lub innym kanałem, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy. Zastrzegamy sobie prawo do żądania usunięcia wszystkich materiałów lub konkretnego materiału do naszej witryny w wybranych przypadkach. Udostępniając treści z naszej strony, wyrażasz zgodę na natychmiastowe usunięcie wszystkich treści z naszej witryny na żądanie.

    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.