Całkowicie ponadnaturalnie

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

W owym dniu ochroni Pan mieszkańców Jeruzalemu, tak że najsłabszy wśród nich będzie w owym dniu jak Dawid, a dom Dawida będzie jak Bóg, jak anioł Pana na ich czele.

Za 12,8

Jednym z najlepszych sposobów Boga na obronę Jego dzieci jest obdarowanie ich wewnętrzną siłą. Ludzie są wtedy lepsi od murów, a ich wiara mocniejsza niż warownie.

Pan może wziąć najsłabszego z nas i uczynić go podobnym do Dawida, najlepszego z wojowników Izraela. O Panie, uczyń tak ze mną! Daj mi Twoją siłę, napełnij mnie świętą odwagą, żebym z ufnością stanął naprzeciw olbrzyma, mając tylko procę i kamień.

Pan Bóg może swoich największych wojowników uczynić jeszcze potężniejszymi: Dawid może stać się „jak Bóg, jak anioł Pana”. To brzmi nieprawdopodobnie, ale skoro tak jest napisane, to jest to możliwe. O Panie, działaj wśród naszych najlepszych liderów! Pokaż nam, że jesteś w stanie to uczynić – wynieść swoje wierne sługi na takie wyżyny łaski i świętości, żeby nie było wątpliwości, że jest to ponadnaturalne.

Panie, mieszkaj w swoich dzieciach, a będą „jak Bóg”, daj im swoją moc, a staną się jak żywe istoty, które mieszkają w obecności Jahwe. Przez wzgląd na Pana Jezusa wypełnij tę obietnicę dla całego Twojego Kościoła naszych czasów. Amen.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.