Bóg uwielbia dawać

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

I rzekł Pan do Abrama po odłączeniu się Lota od niego: Podnieś oczy swoje i spojrzyj z miejsca, na którym jesteś, na północ i na południe, na wschód i na zachód, bo całą tę ziemię, którą widzisz, dam tobie i potomstwu twemu na wieki.

1 M 13,14-15

Jest to szczególne błogosławieństwo, godne zapamiętania. Abraham załagodził rodzinne nieporozumienie i powiedział: „Niechże nie będzie sporu między mną a tobą (…), jesteśmy przecież braćmi” (1 M 13,8). W ten sposób otrzymał błogosławieństwo przeznaczone dla tych, którzy dążą do pokoju. Pan, Dawca Pokoju, uwielbia okazywać swoją łaskę tym, którzy szukają pokoju i dążą do niego. Jeśli pragniemy bliższej relacji z Bogiem, musimy trzymać się ścieżek pokoju.

Abraham postąpił bardzo wspaniałomyślnie wobec swojego krewnego, dając mu pierwszeństwo w wyborze ziemi. Jeśli dla zachowania pokoju wyrzekniemy się siebie, Bóg nam to wynagrodzi. Patriarcha miał otrzymać tyle ziemi, ile był w stanie objąć wzrokiem – my, poprzez wiarę, możemy mieć to samo. Abraham musiał czekać na swoją własność, ale Pan przyznał ziemię jemu i jego potomkom. Niezliczone błogosławieństwa należą do nas dzięki przymierzu. Kiedy podobamy się Bogu, On pozwala nam patrzeć dookoła i widzieć wszystko jako naszą własność. Czy teraźniejszość, czy przyszłość, wszystko jest nasze, „my zaś jesteśmy Chrystusowi, a Chrystus Boży” (1 Kor 3,22b-23).

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.