Lekarstwo dla misjonarza

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

U Boga wszystko jest możliwe.

Ewangelia Marka 10,27

Suwerenna łaska jest źródłem życia dla chrześcijańskiego hedonisty. Ponieważ tym, co chrześcijański hedonista miłuje najbardziej, jest doświadczenie suwerennej Bożej łaski, która go wypełnia i przelewa się dla dobra innych.

Tym, co chrześcijańscy misjonarze-hedoniści kochają najbardziej jest doświadczenie „nie ja, lecz łaska Boża, która jest ze mną” (1 Koryntian 15,10). Rozkoszują się prawdą, że owoc ich pracy misyjnej pochodzi całkowicie od Boga (1 Koryntian 3,7; Rzymian 11,36).

Odczuwają samą radość, gdy Mistrz mówi: „Beze mnie nic uczynić nie możecie” (Ewangelia Jana 15,5). Skaczą jak owieczki z powodu tej prawdy, że Bóg zdjął z ich ramion niemożliwy do udźwignięcia ciężar nowego stworzenia i włożył go na siebie. Bez wahania mówią: „Nie jakobyśmy byli zdolni pomyśleć coś sami z siebie i tylko z siebie, lecz zdolność nasza jest z Boga” (2 Koryntian 3,5).

Gdy wracają do domu na przepustkę, nic nie sprawia im większej radości, niż mówienie w kościołach: „Nie odważę się bowiem mówić o czymkolwiek, czego Chrystus nie dokonał przeze mnie, aby przywieść pogan do posłuszeństwa” (Rzymian 15,18).

„U Boga wszystko jest możliwe!” – patrząc naprzód słowa te dają nadzieję; patrząc w tył – pokorę. Są antidotum na rozpacz i antidotum na pychę – doskonałe misyjne lekarstwo.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.