Choć niektórzy woleliby pozostawić kwestię ewangelizowania dla kaznodziejów, to Nowy Testament zaznacza, że wszyscy chrześcijanie powinni ewangelizować.
Myślę, że wśród wielu powodów, głównym jest nasze skupienie na statystyce. Rozpaczliwie pragniemy, aby ludzie stawali się członkami naszych społeczności i dlatego redukujemy wymagania w nadziei pozyskania nowych sympatyków.
Czy idea członkostwa w kościele jest biblijna? Czy nowotestamentowy kościół traktował na poważnie to, kto jest wewnątrz kościoła, a kto poza nim? Czy może sama idea formalnego członkostwa w kościele jest zaprzeczeniem Ewangelii?
Chrześcijanie, jako ambasadorzy Chrystusa, mają za zadanie wiernie przekazywać Boże przesłanie z miłością i empatią, nawet jeśli nie zawsze mają odpowiedzi na wszystkie pytania. Ważne jest, by być autentycznym i gotowym do dzielenia się wiarą, ufając, że Boża łaska sprawi, iż nasze słowa będą miały moc przemiany.
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.