Jakie są praktyczne wskazówki dla dobrej ewangelizacji?

 • Módl się. Jezus powiedział: „Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (Jan 6,44). Zbawienie jest dziełem Boga, więc powinniśmy Go o nie prosić.
 • Zadawaj pytania i prowokuj do autorefleksji. Zadawaj dobre pytania, które sprowokują ludzi do zastanowienia się nad własnym życiem, wiarą i prawdami, które im przedstawiasz. Następnie wysłuchaj ich odpowiedzi! Pomoże ci to lepiej ich zrozumieć oraz poznać ich troski.
 • Korzystaj z Biblii. Kiedy używamy Biblii do ewangelizacji naszych przyjaciół, to powinniśmy im pokazywać, że nie przedstawiamy im jedynie naszych prywatnych poglądów, ale mówimy im to, co Bóg objawił o sobie, naszym grzechu i swoim Synu.
 • Wyrażaj się w sposób zrozumiały. Kiedy używamy słów takich jak „Bóg” lub „grzech”, ludzie mogą posiadać bardzo różnorakie wyobrażenia dotyczące tych słów. Zdefiniuj więc kluczowe terminy, takie jak „grzech” i „wiara”. Upewnij się, że twój słuchacz dokładnie rozumie to, o czym mówisz.
 • Uwzględnij kościół. Z całą pewnością powinieneś zaprosić do swojego kościoła osobę, którą ewangelizujesz, aby mogła usłyszeć ewangelię. Jednak kościół ma znacznie więcej do zaoferowania, jeżeli chodzi o ewangelizację. Jezus powiedział: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie” (J 13,35). Paweł mówi w Liście do Efezjan 3:10, że kościół jest przejawem Bożej mądrości nawet dla istot nadziemskich! Kościół jest prawdziwym uosobieniem przesłania, które głosisz. Zaproś więc swoich przyjaciół, którzy nie są chrześcijanami, aby dobrze mu się przyjrzeli.

Niniejszy tekst został częściowo zaczerpnięty z książki Marka Devera Ewangelia i Ewangelizacja Indywidualna, którą możesz nabyć w księgarni Legatio. Kliknij tutaj, aby złożyć zamówienie. Wykorzystano za zgodą 9Marks i Wierni Słowu.

[addtoany]
  Dołącz!
  Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.
  [mc4wp_form id="1845"]