Zdrowe serce | Sobota ze Spurgeonem

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Oby serce moje było nienaganne w ustawach Twoich, abym nie był zawstydzony!

Ps 119,80

Możemy uznać, że ta natchniona modlitwa zawiera w sobie zapewnienie, że ci, którzy trzymają się blisko Bożego Słowa, nigdy nie będą zawstydzeni z tego powodu.

Ta modlitwa jest prośbą o zdrowe serce1. Zdrowa wiara jest dobra, właściwy osąd na jej temat jest nawet lepszy, ale najlepsze jest zdrowe, utwierdzone w prawdzie serce. Musimy kochać prawdę, czuć prawdę i być posłusznymi prawdzie, inaczej nie jesteśmy prawdziwie nienaganni przed Bogiem. Czy w dzisiejszych złych czasach jest wielu nienagannych? Oby piszący te słowa i ich czytelnik zaliczali się do takich ludzi!

Wielu będzie zawstydzonych w ostatnim, wielkim dniu, kiedy skończą się wszelkie dyskusje. Wtedy ludzie zobaczą głupotę swoich wymysłów i pełni skruchy będą żałować swojej wyniosłej niewiary i upartego nieposłuszeństwa Panu. Zaś ten, kto uwierzył nauce Pana i wykonywał Jego nakazy, stanie usprawiedliwiony. Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce. W tym dniu ludzie oczerniani i znieważani odkryją, że ich zawstydzenie zmieniło się w chwałę.

Módlmy się słowami tego psalmu, a będziemy pewni, że zawarta w nim obietnica się wypełni. Jeśli Pan czyni nas nienagannymi, to sprawi też, że będziemy bezpieczni.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Przypisy

  1. Wg tłumaczenia King James Version (przyp.tłum.).
Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.