Krzepiący sen

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Gdy się położysz do snu, nie będziesz się bał, a gdy zaśniesz, będziesz miał miły sen.

Prz 3,24

Czy może choroba trzyma cię w łóżku już od jakiegoś czasu? Bądź dobrej myśli i kładź się z tą obietnicą w sercu: „Gdy się położysz do snu, nie będziesz się bał”.

Niechaj te słowa wygładzają naszą poduszkę, kiedy udajemy się wieczorem na spoczynek. Podczas snu nie potrafimy sami siebie chronić, ale w nocy Pan będzie nas strzegł. Ci, którzy kładą się pod ochroną Pana, są o wiele bezpieczniejsi niż królowie i królowe w swoich pałacach. Jeżeli kładziemy się do snu i odsuwamy wszelkie nasze troski i ambicje, to doznajemy odświeżenia, jakiego nie doświadczają ci, którzy zamartwiają się lub pożądają. Złe sny będą odpędzone, a nawet jeśli się pojawią, powinniśmy zatrzeć wrażenie, jakie na nas zrobią, mając świadomość, że to tylko sny.

Jeśli tak śpimy, wszystko powinno być dobrze. Jak beztrosko spał Piotr, skoro nie zbudziło go nawet światło anioła i potrzebował porządnego kuksańca w bok, żeby się obudzić. A przecież był skazany na śmierć i następnego dnia miał zostać stracony. Tak samo spali męczennicy przed spaleniem na stosie. „Wszak On i we śnie obdarza umiłowanego swego” (Ps 127,2).

Żeby cieszyć się krzepiącym snem, musimy żyć dobrze, mieć łagodny temperament, rozmyślać o Bogu i szczerze kochać.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.