Kochaj Kościół

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Ty powstaniesz, zmiłujesz się nad Syjonem, bo czas zlitować się nad nim, gdyż nadeszła właściwa pora. Słudzy Twoi bowiem kochają jego kamienie i żalą się nad jego ruiną.

Ps 102,14-15

Tak, nasze modlitwy o Kościół będą wysłuchane – „(…) nadeszła właściwa pora”. Kochamy spotkania modlitewne, zajęcia szkoły niedzielnej i wszystkie inne służby w Kościele. Jesteśmy całym sercem związani z Bożymi dziećmi i możemy szczerze powiedzieć:

Nie ma jagnięcia w całym Twoim stadzie
Którego karmieniem bym pogardzał
I nie ma takiego wroga, przed którym
Bałbym się bronić Twojej sprawy.

Jeśli takie są nasze odczucia, to już wkrótce będziemy cieszyć się pochodzącym z obecności Pana, czasem odświeżenia. Nasze kościoły będą pełne, ich członkowie odżyją, a grzesznicy będą się nawracać. Coś takiego może nastąpić – i nastąpi – tylko dzięki Bożemu miłosierdziu, a my jesteśmy powołani, by tego oczekiwać. Nadeszła właściwa pora. Ruszmy się z miejsca. Pokochajmy każdy kamień naszego Syjonu, nawet jeśli jest rozwalony. Doceniajmy najmniejszą prawdę, najskromniejsze przykazanie i najsłabszego z wierzących, nawet jeśli inni pogardzają nim jak prochem. Jeśli my kochamy Syjon, Bóg także go kocha. Kiedy my znajdujemy upodobanie w pracy dla Pana, to On również będzie miał w nas upodobanie.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.