Dopasowując się do chwały

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Łaski i chwały udziela Pan (…).

Ps 84,12b

Łaska jest tym, czego potrzebujemy właśnie teraz i jest dostępna za darmo. Czy może być coś bardziej darmowego niż dar? Dzisiaj możemy przyjąć podtrzymującą, wzmacniającą, uświęcającą i satysfakcjonującą łaskę. Bóg do tej pory udzielał nam jej na co dzień i w przyszłości nadal będzie nam ona wystarczać. Jeśli mamy zbyt mało łaski, to wina musi leżeć po naszej stronie, ponieważ Pan nie ogranicza jej, ani nie zwleka z obdarowaniem nią w obfitości. Możemy prosić o tyle łaski, ile potrzebujemy i nie obawiać się odmowy. On daje nam ją hojnie i bez wypominania.

Pan może nie dać nam złota, ale na pewno da nam łaskę. Może nie dać nam zysków, ale da nam łaskę. Na pewno ześle na nas jakąś próbę, ale jednocześnie udzieli nam tyle łaski, ile będziemy potrzebować, by przejść przez to doświadczenie. Możemy być powołani do pracy i cierpienia, ale wraz z tym powołaniem przyjdzie cała łaska, jaka będzie niezbędna.

Dzisiejszy werset mówi nie tylko o łasce, ale i o chwale! Teraz jej nie potrzebujemy i nie jesteśmy jeszcze na nią gotowi, ale w swoim czasie ją otrzymamy. Po tym, jak spożyliśmy chleb łaski, powinniśmy wypić również wino chwały. Musimy przejść przez miejsce święte, którym jest łaska, do miejsca najświętszego ze wszystkich – chwały. Słowa „i chwały” mogą sprawić, że człowiek, który je usłyszy, będzie tańczył z radości. Jeszcze tylko mała chwila… a potem chwała na wieki!

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.