Co to znaczy “służyć Bogu”?

“Zaś ja i mój dom będziemy służyć Wiekuistemu. (Księga Jozuego‬ ‭24:15‬). Co to znaczy?

  • Oznacza to robienie, tego co On nakazuje w taki sposób, który sprawia, że jest On postrzegany jako niezwykle cenny sam w sobie.
  • Oznacza to podporządkowanie Mu się w sposób, który sprawia, że jest On postrzegany, jako ekscytujący.

Są sposoby podporządkowania się Bogu, które sprawiają, że jest On postrzegany tylko jako groźny, nie ekscytujący. Jest możliwe robienie tego, co On nakazuje w sposób, który podkreśla tylko fakt, że jest On autorytetem, a nie skarbem.

Taki rodzaj służby nie jest służbą, którą Bóg nakazuje.

Czym one się różnią?

Różnica jest w tym, że Bóg powiedział nam, żebyśmy nie służyli mu tak, jakby On czegokolwiek potrzebował.

Ani nie jest czczony rękoma ludzkimi tak, jakby czegoś potrzebował, ponieważ sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.

‭‭Dzieje Apostolskie‬ ‭17:25‬

Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służyć i aby dać swe życie na okup za wielu.‭

Ewangelia Marka‬ ‭10:45

Bóg jest postrzegany, jako wspaniały, kiedy cała nasza służba, minuta po minucie, oparta jest na przyjmowaniu Bożego zaopatrywania.

Oba te cytaty kładą nacisk na Boże obdarowywanie nas, kiedy służymy.

Więc rodzaj służby, który sprawia, że Bóg jest postrzegany jako drogocenny i ekscytujący, to rodzaj służenia Bogu poprzez nieustanne otrzymywanie od Boga. Kluczowy fragment, który to opisuje to ‭‭1 Piotra‬ ‭4:11‬ ‭—

Jeśli ktoś usługuje, niech to czyni z mocy, której Bóg udziela, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa.

Bóg jest postrzegany, jako wspaniały, kiedy cała nasza służba, minuta po minucie, oparta jest na na przyjmowaniu Bożego zaopatrywania.

Otrzymujemy te dary poprzez wiarę. To znaczy minuta po minucie ufamy, że On nam da to czegokolwiek potrzebujemy, aby mu służyć (“życie i oddech, i wszystko”). Jest to przeciwieństwo niepokoju. Taka służba jest radosna i sprawia, że Bóg nie jest postrzegany, jako mniej autorytatywny, ale nieskończenie bardziej atrakcyjny. To właśnie jest chwała, która mu się należy. Dawca otrzymuje chwałę.

A więc “służcie PANU z weselem” (Księga Psalmów‬ ‭100:2‬).

Artykuł pierwotnie ukazał się na Desiring God.
Tłumaczenie: Weronika Stover

[addtoany]
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.
    [mc4wp_form id="1845"]