Brak bojaźni przed śmiercią

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.

Obj 2,11

O ile Pan nie wróci nagle do swojej świątyni, będziemy musieli znieść pierwszą śmierć. Trwajmy więc w gotowości i oczekujmy jej bez strachu, gdyż Pan Jezus przemienił śmierć z ponurego lochu w korytarz, który prowadzi do chwały.

Musimy się bać nie pierwszej, ale drugiej śmierci – nie odejścia duszy z ciała, lecz ostatecznego oddzielenia całego człowieka od Boga. To jest prawdziwa śmierć, która zabija cały pokój, radość, szczęście i nadzieję. Kiedy nie mamy Boga, nie pozostaje nam nic. Ta śmierć jest o wiele gorsza od unicestwienia. Jest to bowiem pozbawiona życia i bezwartościowa egzystencja.

Jeżeli dzięki Bożej łasce będziemy walczyć do końca i zwyciężymy w pełnej chwały wojnie, druga śmierć nie będzie mogła położyć na nas swojego zimnego palca. Nie powinniśmy bać się śmierci i piekła, ponieważ otrzymamy koronę chwały, która nigdy nie zwiędnie (1 P 5,4). Jakże to zagrzewa nas do walki! Życie wieczne jest warte tego, by o nie walczyć. By uniknąć drugiej śmierci, warto walczyć przez całe życie.

Panie, daj nam wiarę, żebyśmy mogli zwyciężyć, a potem zagwarantuj nam łaskę pozostania nietkniętymi, chociaż grzech i szatan depczą nam po piętach.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.