Triumf jest pewny

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Dlatego czcić cię będzie lud potężny, miasto okrutnych narodów bać się ciebie będzie.

Księga Izajasza 25,3

Izajasz widzi nadchodzący dzień, gdy wszystkie narody – przedstawiciele wszystkich grup ludzi – nie będą już dłużej w sprzeczności z Jahwe, Bogiem Izraela i Jego Mesjaszem, o którym wiemy, że jest Jezusem.

Nie będą już dłużej wielbić Bel czy Nebo, czy Molocha, czy Allaha, czy Buddy, czy utopijnych programów socjalnych, czy kapitalistycznych możliwości wzrostu, czy przodków, czy animistycznych duchów. Zamiast tego, przyjdą w wierze na ucztę na Bożej górze.

I zostanie im usunięta zasłona smutku, śmierć zostanie zniszczona, hańba ludu Bożego będzie usunięta i łzy ustaną na zawsze.

W tym właśnie kontekście należy rozumieć wizję z Księgi Izajasza 25,3: „Dlatego czcić cię będzie lud potężny, miasto okrutnych narodów bać się ciebie będzie”. Innymi słowy, Bóg jest potężniejszy niż „lud potężny” i jest tak mocny, i tak łaskawy, że ostatecznie nawróci okrutne narody, aby Go czciły.

Więc obraz, który przedstawia nam Izajasz, pokazuje wszystkie narody zwrócone do Boga w uwielbieniu, wielką ucztę dla wszystkich ludów, usunięcie wszelkiego cierpienia, żalu i hańby z narodów, które zostały Jego ludem i ostateczne usunięcie śmierci na zawsze.

Ten triumf jest pewny, ponieważ czyni to Bóg. Dlatego możemy być tego pewni.

Ani jeden dzień poświęcony sprawie światowej ewangelizacji nie jest dniem na marne. Ani jedna modlitwa, ani jeden dolar, ani jedno kazanie, ani jeden zachęcający list, ani jedno małe światło świecące w jakimś ciemnym miejscu – nic dla sprawy tego rozwijającego się królestwa nie jest na marne.

Triumf jest pewny. 

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.