Słowa zagrzewające do walki

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej.

Księga Izajasza 41,10

Gdy niepokoję się jakimś nowym, ryzykownym przedsięwzięciem lub spotkaniem, regularnie zwalczam niewiarę korzystając z obietnic zawartych w Księdze Izajasza 41,10.

W dniu, w którym wyleciałem do Niemiec na studia na trzy lata, mój ojciec zadzwonił do mnie i przekazał mi tę obietnicę przez telefon. Przez te trzy lata musiałem ją sobie cytować chyba pięćset razy, aby przetrwać okresy ogromnego stresu.

Kiedy pojawia się niepokój, automatycznie słyszę obietnicę Izajasza 41,10. Kocham ten werset.

Oczywiście, nie jest to jedyny sztylet w arsenale mojej wiary.

Gdy niepokoję się tym, że moja służba jest bezużyteczna i pusta, zwalczam niewiarę obietnicą z Księgi Izajasza 55,11: „Tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem”.

Gdy niepokoję się tym, że jestem zbyt słaby, by wykonać moją pracę, zwalczam niewiarę obietnicą Chrystusa: „Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości” (2 Koryntian 12,9).

Gdy niepokoję się decyzjami o przyszłość, które muszę podjąć, zwalczam niewiarę obietnicą: „Pouczę ciebie i wskażę ci drogę, którą masz iść; będę ci służył radą, a oko moje spocznie na tobie” (Psalm 32,8).

Gdy z niepokojem stawiam czoła przeciwnikom, zwalczam niewiarę obietnicą: „Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?” (Rzymian 8,31).

Gdy niepokoję się o tych, których kocham, zwalczam niewiarę obietnicą, że jeśli ja, będąc złym, potrafię dawać dobre rzeczy swoim dzieciom „o ileż więcej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą” (Ewangelia Mateusza 7,11).

Tak więc walcz z niewiarą posługując się każdą możliwą obietnicą Biblii. Lecz pomocne jest mieć jedną główną, domyślną broń. Dla mnie jest to Księga Izajasza 41,10: „Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej”. Drogocenna, bardzo drogocenna obietnica!

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.