Przenikająca moc słowa

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca.

List do Hebrajczyków 4,12

Słowo Boże jest naszą jedyną nadzieją. Dobra nowina Bożych obietnic i ostrzeżenia Jego sądu są wystarczająco ostre, wystarczająco żywe i wystarczająco skuteczne, aby przeniknąć do dna mojego serca i pokazać mi, że kłamstwa grzechu rzeczywiście są kłamstwami.

Aborcja nie zapewni mi cudownej przyszłości. Nie zapewni mi jej też oszustwo, prowokacyjne ubieranie się, rezygnacja z czystości seksualnej, przemilczanie  nieuczciwości w pracy, rozwód czy zemsta. A tym, co ratuje mnie przed takim zwiedzeniem, jest słowo Boże.

Słowo Bożej obietnicy jest niczym otwarcie wielkiego okna, przez które wlatują promienie jasnego, porannego słońca, i które padają na szkarady grzechu w naszych sercach przybierające postać satysfakcjonujących przyjemności. Bóg obdarzył cię Jego dobrą nowiną, Jego obietnicami, Jego słowem, aby ochronić cię przed głębokimi oszustwami grzechu, który próbuje zatwardzić twoje serce, zwabić je z dala od Boga i poprowadzić ku zniszczeniu.

Bądź dobrej myśli w twojej walce o wiarę. Ponieważ słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przeniknie ono głębiej niż wszelkie oszustwo grzechu i ujawni, co jest naprawdę wartościowe, i co jest naprawdę warte zaufania i miłości.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.