Chrześcijańskie poradnictwo

Łatwo jest stracić nadzieję w świecie, w którym wiele rzeczy idzie źle. Życie jest trudne, są walki wewnątrz i na zewnątrz, ale możemy mieć nadzieję – Pan jest z nami.

Nauczmy się iść do Boga po pomoc, której potrzebujemy i trzymać się mocno codziennego miłosierdzia i łaski, które On nam oferuje. Przypominajmy sobie, że obietnice Boga są prawdziwe, i że zmartwychwstanie Jezusa gwarantuje, że bez względu na to, co cię czeka, możesz żyć z prawdziwą nadzieją.

W czasach, gdy wzrasta wpływ świeckiej psychologii i liberalnej teologii, jesteśmy przekonani, że Bóg hojnie objawił nam w swoim słowie prawdziwe i praktyczne odpowiedzi na największe problemy człowieka. Uzależnienia, traumy, depresja i zaburzenia psychiczne nie są czymś nowym, ale nękają ludzkość od wieków. Bóg nie pozostawił nas, abyśmy szukali odpowiedzi na własną rękę, ale przemawia do nas bezpośrednio w swoim Słowie. On wzywa nas do uważnego słuchania. Ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Chrystusa zapewniają przebaczenie dla winnych ludzi. Po nowym narodzeniu, obecność Ducha Świętego sprawia uświęcenie, które następuje stopniowo. I naszą ostateczną nadzieją jest to, że po powrocie Chrystusa, każdy chrześcijanin będzie zdrowy i silny fizycznie i psychicznie. Chwała niech będzie Bogu!


Tytuły publikacji z serii „Chrześcijańskie poradnictwo” znajdziesz są poniżej. Możesz pobrać wersję .pdf lub bezpłatnie zamówić wersję drukowaną. Prosimy o kontakt: kontakt@ewangeliawcentrum.pl lub przez formularz kontaktowy.

Dostępne broszury:

  1. Gdy nadchodzi kryzys. Gdzie się zwrócić, kiedy rozsypuje się nam życie? (C. John Miller) [pdf][epub]
  2. Cierpienie. Kiedy życie się wali. (Steve Brown) [pdf]
  3. Przezwyciężanie lęku. Ulga dla zmartwionych. (David Powlison) [pdf]
  4. Żałoba. Jak ponownie odnaleźć nadzieję? (Paul David Tripp) [pdf]
  5. Nadzieja dla osób cierpiących na depresję. Coś więcej niż “rozchmurz się”. (Edward T. Welch) [pdf]

Wersja ukraińska

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.