Pięć powodów, dlaczego śmierć jest zyskiem

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem.

List do Filipian 1,21

Jak śmierć może być „zyskiem”?

1) Nasze dusze osiągną doskonałość (Hebrajczyków 12,22-23).

Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość.

Nie będzie w nas już więcej grzechu. Zakończymy wewnętrzną wojną i skończy się rozczarowujące, rozdzierające serce obrażanie Pana, który nas umiłował i wydał za nas siebie samego.

2) Zostaniemy uwolnieni od bólu tego świata (Ewangelia Łukasza 16,24-25).

Radość zmartwychwstania nie będzie jeszcze naszym udziałem, ale radość wolności od bólu – tak. Jezus opowiada historię Łazarza i bogacza, aby pokazać wielkie odwrócenie, które nadchodzi w momencie śmierci.

„[Bogacz] zawołał i rzekł: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu. Abraham zaś rzekł: Synu, pomnij, że dobro swoje otrzymałeś za swego życia, podobnie jak Łazarz zło; teraz on tutaj doznaje pociechy, a ty męki cierpisz”.

3) Doświadczymy głębokiego odpocznienia naszych dusz (Objawienie Jana 6,9-11).

Pod okiem i opieką Boga zaznamy spokoju, który przewyższa wszelkie tutejsze doświadczenie najdelikatniejszego letniego wieczoru, nad najspokojniejszym jeziorem, naszych najszczęśliwszych chwil.

Widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas.

4) Doświadczymy głębokiego poczucia bycia w domu (2 Koryntian 5,8).

Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana.

Cały rodzaj ludzki tęskni za Bogiem, nawet o tym nie wiedząc. Kiedy wrócimy do domu do Chrystusa, będzie tam zadowolenie przekraczające wszelkie możliwe poczucie bezpieczeństwa i pokoju, jakich kiedykolwiek doznaliśmy.

5) Będziemy z Chrystusem (Filipian 1,21-23).

Chrystus jest wspanialszą osobą niż ktokolwiek inny na ziemi. Jest mądrzejszy, silniejszy i życzliwszy, niż ktokolwiek, z kim lubisz spędzać czas. Jest nieskończenie interesujący. Wie dokładnie, co zrobić i co powiedzieć w każdym momencie, aby Jego goście byli tak zadowoleni, jak to tylko możliwe. Przepełnia go miłość i nieskończona wnikliwość w to, jak używać tej miłości, aby sprawić, by ci, których On miłuje, czuli się kochanymi. Dlatego Paweł powiedział:

Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać. Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.