Otwórz okna swojego serca

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi.

Księga Izajasza 42,3

Prawdopodobnie najbardziej zachęcające słowa, jakie słyszałem od tygodni, pochodzą z proroctwa w Księdze Izajasza 42,1-3 o tym, jak Jezus użyje swojej duchowej mocy.

Czy czujesz się jak „nadłamana trzcina” – jak jedna z tych ciężkich, wielkich lilii wielkanocnych, których łodyga została zgnieciona tak, że kwiat opada na ziemię i nie dociera do niego sok? Czy czujesz czasem, że twoja wiara jest po prostu małą iskrą zamiast płomieniem – jak ta mała czerwona kropka na końcu knota, po tym jak zdmuchujesz świeczkę urodzinową?

Nabierz otuchy! Duch Chrystusa jest Duchem zachęty. On nie złamie twego kwiatu. On nie stłumi twojej iskry.

„Duch Pański nade mną […] abym zwiastował ubogim dobrą nowinę” (Ewangelia Łukasza 4,18). „Wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach” (Malachiasza 3,2). „[On jest] cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Ewangelia Mateusza 11,29). „Miej nadzieję w Panu! Bądź mężny i niech serce twoje będzie niezłomne! Miej nadzieję w Panu!” (Psalm 27,14).

Może to być dla nas zmartwieniem, że jesteśmy jedynie iskrą, zamiast płonącym ogniem. Ale posłuchaj! I bądź zachęcony. Tak, jest duża różnica pomiędzy iskrą a ogniem. Ale pomiędzy iskrą a brakiem iskry istnieje nieskończona różnica! Wiara wielkości ziarna gorczycy jest nieskończenie bliżej bycia górą wiary niż bycia brakiem wiary.

Otwórz okno z Bożymi obietnicami i pozwól, by Duch Święty wlał się do każdego pokoju twojego serca. Święty Wiatr Boga nie złamie ani nie ugasi. Podniesie twoją głowę i rozdmucha twoją iskrę do płomienia. On jest Duchem zachęty.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.