On zna twoje potrzeby

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Nie troszczcie się więc i nie mówcie: Co będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: Czym się będziemy przyodziewać? Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.

Ewangelia Mateusza 6,31-32

Jezus chce, by Jego wyznawcy byli wolni od zmartwienia. W Ewangelii Mateusza 6,25-34, podaje On co najmniej siedem argumentów, by zabrać nasz niepokój. Jeden z nich wymienia jedzenie, picie i odzież, a potem mówi: „Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie” (Ewangelia Mateusza 6,32).

Jezus musi mieć na myśli to, że Bożej wiedzy towarzyszy Jego pragnienie, by spełnić nasze potrzeby. Podkreśla On, że mamy Ojca. A ten Ojciec jest lepszy niż jakikolwiek ziemski ojciec.

Mam pięcioro dzieci. Kocham spełniać ich potrzeby. Lecz moja wiedza nie dorównuje Bożej wiedzy w co najmniej trzech aspektach.

Po pierwsze, w tej chwili nie wiem, gdzie którekolwiek z moich dzieci się znajduje. Mógłbym zgadywać. Są w swoich domach, w pracy bądź w szkole zdrowi i bezpieczni. Lecz mogą również leżeć na chodniku z zawałem serca.

Po drugie, nie wiem, co jest w ich sercach w  danym momencie. Od czasu do czasu się domyślam.  Mogą  czuć  strach, ból, złość, żądzę, chciwość, radość lub nadzieję. Nie widzę ich serc. Nawet oni dokładnie nie znają swoich własnych serc.

Po trzecie, nie znam ich przyszłości. W tej chwili mogą sprawiać wrażenie, że jest u nich dobrze i stabilnie. Lecz jutro może przydarzyć się im jakieś wielkie nieszczęście.

Znaczy to, że ja nie jestem w stanie być dla nich bardzo mocnym powodem, aby się nie martwili. Są rzeczy, które mogą się z nimi teraz dziać, lub mogą stać się jutro, o których nawet nie wiem. Ale jest zupełnie inaczej z ich Ojcem w niebie. Naszym Ojcem w niebie! On wie o nas wszystko; gdzie jesteśmy, teraz i jutro, wewnątrz i na zewnątrz. On widzi każdą potrzebę.

Dodaj do tego Jego ogromną chęć zaspokojania naszych potrzeb. Pamiętaj „wiele więcej” z Ewangelii Mateusza 6,30: „Jeśli więc Bóg tak przyodziewa trawę polną, która dziś jest, a jutro będzie w piec wrzucona, czyż nie o wiele więcej was? ”.

Do tego dodaj Jego całkowitą zdolność zrobienia tego, co jest chętny zrobić (On karmi miliardy ptaków na godzinę na całym świecie, Ewangelia Mateusza 6,26).

Dołącz więc do mnie w ufaniu obietnicy Jezusa, że zaspokoi nasze potrzeby. Do tego Jezus wzywa, gdy mówi: „Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie”.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.