Obsłużeni w służeniu innym

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

[Jezus] rzekł do nich: O czym rozmawiacie, czy o tym, że chleba nie macie? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie? Czy serce wasze jest nieczułe?

Ewangelia Marka 8,17

Po tym, jak Jezus nakarmił 5000 i 4000 ludzi jedynie kilkoma bochenkami chleba i kilkoma rybami, uczniowie wsiedli do łodzi, nie mając wystarczająco chleba dla siebie.

Gdy zaczęli omawiać swoją sytuację, Jezus powiedział: „O czym rozmawiacie, czy o tym, że chleba nie macie? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie?” (Ewangelia Marka 8,17). Czego nie zrozumieli?

Nie zrozumieli oni znaczenia resztek, mianowicie, że Jezus będzie się nimi opiekował, podczas gdy oni opiekują się innymi. Jezus mówi:

Gdy łamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy, ile koszów pełnych resztek chleba zebraliście? Odpowiedzieli mu: Dwanaście. A ile koszów pełnych okruszyn zebraliście z siedmiu chlebów dla czterech tysięcy? Odpowiedzieli mu: Siedem. I rzekł im: Jeszcze nie rozumiecie?

Ewangelia Marka 8,19-20

Rozumiecie czego? Resztek.

Resztki były dla usługujących. W rzeczywistości, za pierwszym razem było dwunastu usługujących i pozostało dwanaście pełnych koszów (Ewangelia Marka 6,43) – jeden cały kosz dla każdego usługującego. Za drugim razem pozostało siedem pełnych koszów – siedem, liczba kompletnej obfitości.

Czego nie zrozumieli? Że Jezus się nimi zaopiekuje. Nie pokonasz Jezusa w hojności. Kiedy spędzasz życie dla innych, twoje potrzeby będą zaspokojone. „A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie” (Filipian 4,19).

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.