Niezawodny w tym, co przyziemne

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Ewangelia Mateusza 6,33

Jednym z najpotężniejszych świadectw wszechwystarczalności przyszłej Bożej łaski jest „zasada wiary”, która kierowała życiem tak wielu misjonarzy, szczególnie tych, należących do OMF – Overseas Missionary Fellowship [Stowarzyszenia Misjonarzy Zagranicznych].

Nie potępiając tych, którzy podążają za innym wzorem, to było praktyką postępowania ludzi, którzy podążali śladami Hudsona Taylora i George’a Muellera, aby poruszyć serca osób wspierających, przez kierowanie swoich próśb do Boga, a nie do ludzi.

James H. Taylor, prawnuk założyciela OMF wyjaśnia, w jaki sposób ta wiara w przyszłą łaskę, zakorzeniona w dowodach minionej łaski, oddaje cześć Bogu.

Zaczynamy z pozycji wiary. Wierzymy, że Bóg istnieje. Zostaliśmy o tym przekonani na różne sposoby, lecz my wszyscy doświadczyliśmy Bożej łaski w doprowadzeniu nas do poznania Go przez Jezusa Chrystusa i przez odrodzenie przez Jego Ducha. Wierzymy, że mamy dobre powody, by w Niego wierzyć, przez historyczny fakt zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że ktoś, kto powiedział, iż umrze i zmartwychwstanie, i uczynił to, jest wiarygodny pod każdym innym względem. Dlatego, jesteśmy gotowi Mu zaufać, nie tylko w kwestii wiecznego zbawienia naszych dusz, lecz również w kwestii praktycznego zapewnienia nam chleba powszedniego i wsparcia finansowego.

OMF publikuje świadectwa cudownej Bożej wierności, aby ukazać chwałę Jego wszechzapewniającej przyszłej łaski. »Chcemy pokazać, że Bogu można ufać, że uczyni wszystko, co powiedział, opowiadając o tym, jak przez ponad sto lat zaspokajał takie przyziemne potrzeby, jak bilety samolotowe, posiłki, koszty leczenia i regularne wsparcie całej grupy chrześcijan«.

To, czemu oddane jest OMF zarówno w swoim przesłaniu, jak i w swoich metodach działania, to poświęcanie się dla uwielbienia Bożej niezawodności. Hudson Taylor ujął to w taki sposób: „Istnieje żywy Bóg. Przemówił w Biblii. To co mówi, jest prawdą. I uczyni wszystko, co obiecał”.

Życie w wierze jest wspaniałym lustrem Bożej niezawodności.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.