Niewystarczająco hedonistyczne

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną; ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.

Ewangelia Mateusza 6,19-20

Wiadomość, którą powinno się wykrzykiwać w domach maklerskich jest taka: Świecki człowieku, nie jesteś dostatecznie hedonistyczny!

Przestań zadowalać się marnym dwuprocentowym zyskiem w przyjemnościach, który są zjadane przez mole inflacji i rdzę śmierci. Inwestuj w wysokodochodowe, rentowne, niebiańsko ubezpieczone papiery wartościowe nieba.

Poświęcanie życia materialnym wygodom, bezpieczeństwu i doświadczeniu wrażeń jest jak wyrzucanie pieniędzy do dziury bez dna. Lecz inwestowanie życia w pracę miłości przynosi dywidendy niezrównanej i niekończącej się radości:

„Sprzedajcie majętności swoje, a dawajcie jałmużnę. [I w ten sposób] uczyńcie sobie sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie” (Ewangelia Łukasza 12,33).

Ta wiadomość jest bardzo dobrą nowiną: Przyjdź do Chrystusa, w którego obecności jest pełnia radości i rozkosz na wieki. Dołącz do nas w pracy na rzecz „chrześcijańskiego hedonizmu”1. Gdyż Pan przemówił: Bardziej błogosławionym jest miłować, niż żyć w luksusie! Bardziej błogosławionym teraz, jak i na wieki.

Przypisy

  1. „Chrześcijański hedonizm” to przekonanie, że życie chrześcijańskie powinno być dążeniem do maksymalnej radości w Bogu. Pełnię radości i radość na wieki (Psalm 16:11) można znaleźć tylko w Nim. [za: DesiringGod]
Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.