Kotwica radości

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!

Mateusza 5,11

Wszakże nie z tego się radujcie, iż duchy są wam podległe, radujcie się raczej z tego, iż imiona wasze w niebie są zapisane.

Łukasza 10,20

Jezus ujawnił sekret, który chroni nasze szczęście przed zagrożeniem ze strony cierpienia i ze strony sukcesu. Tym sekretem jest to: Obfita jest wasza zapłata w niebie. A sumą tej zapłaty jest cieszenie się pełnią chwały Jezusa Chrystusa (Jana 17,24).

Jezus chroni nasze szczęście przed cierpieniem, gdy mówi:

Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie! Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie.

Mateusza 5,11-12

Nasza obfita zapłata w niebie ratuje naszą radość przed zagrożeniem ze strony prześladowania i złorzeczenia.

On również chroni naszą radość przed sukcesem, gdy mówi:

Wszakże nie z tego się radujcie, iż duchy są wam podległe, radujcie się raczej z tego, iż imiona wasze w niebie są zapisane.

Łukasza 10,20

Uczniowie mieli pokusę, by umieścić swą radość w sukcesie swojej służby. „I demony są nam podległe w imieniu twoim” (Łukasza 10,17). Lecz to odcięłoby ich radość od jedynej prawdziwej kotwicy.

Jezus chroni ich radość przed zagrożeniem ze strony sukcesu, obiecując dużo obfitszą zapłatę nieba. Z tego się radujcie, iż imiona wasze w niebie są zapisane. Twoja dziedzictwo jest nieskończone, wieczne, pewne.

Nasza radość jest bezpieczna. Ani cierpienie, ani sukces nie mogą zniszczyć jej kotwicy. Obfita jest twoja zapłata w niebie. Imię twoje jest tam zapisane. Jest bezpieczna.

Jezus zakotwiczył szczęście cierpiących świętych w zapłacie nieba. I w tym samym zakotwiczył On szczęście świętych odnoszących sukcesy.

W ten sposób uwolnił nas On od tyranii światowego bólu i przyjemności – światowego cierpienia i światowego sukcesu.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.