Godzina niezwykłego zagrożenia

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Błogosławieni jesteście, jeśli was znieważają dla imienia Chrystusowego, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was.

1 Piotra 4,14

Wielu chrześcijan dzisiaj na świecie nie zna zagrażającego życie niebezpieczeństwa, które pochodzi z wiary w Chrystusa. Przyzwyczailiśmy się do bycia wolnymi od takich prześladowań. Wydaje się, że tak już musi być.

Więc naszą pierwszą reakcją na zagrożenie, że może być inaczej, jest często złość. Lecz ta złość może być znakiem, że zgubiliśmy nasze poczucie bycia pielgrzymami i wychodźcami („Umiłowani, napominam was, abyście jako pielgrzymi i wychodźcy[…]” 1 Piotra 2,11).

Być może za bardzo zadomowiliśmy się na tym świecie. Nie czujemy tęsknoty za Chrystusem tak jak Paweł: „Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa” (Filipian 3,20).

Wielu z nas potrzebuje przypomnienia: „Najmilsi! Nie dziwcie się, jakby was coś niezwykłego spotkało, gdy was pali ogień, który służy doświadczeniu waszemu” (1 Piotra 4,12). To nie jest dziwne.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sobie poradzisz w godzinie ostatecznej próby? Bandyta z bronią ma cię na celowniku i pyta: „Jesteś chrześcijaninem?”. Oto mocne słowo, aby dać ci nadzieję, że możesz sobie poradzić lepiej, niż myślisz.

Piotr mówi: „Błogosławieni jesteście, jeśli was znieważają dla imienia Chrystusowego, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was” (1 Piotra 4,14). To zachęcenie od Piotra mówi, że w godzinie niezwykłego zagrożenia (czy zniewagi, czy śmierci) „Duch chwały, Duch Boży” będzie „spoczywał na nas”. Czy nie oznacza to, że Bóg obdarza specjalną pomocą w godzinie kryzysu tych, którzy cierpią, ponieważ są chrześcijanami?

Nie chodzi mi o to, że jest On nieobecny w naszych innych cierpieniach. Chodzi mi po prostu o to, że Piotr dołożył starań, aby powiedzieć, że ci, którzy cierpią „dla imienia Chrystusowego”, doświadczają specjalnego „spoczywania” na nich „Ducha chwały, Ducha Bożego”.

Módl się, aby tego doświadczyć, gdy nadejdzie próba. W tym momencie otrzymamy zasoby wytrzymałości, których nie mamy w żadnym innym czasie. Nabierz otuchy.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.