Gdy posłuszeństwo wydaje się niemożliwe

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Przez wiarę Abraham przyniósł na ofiarę Izaaka, gdy był wystawiony na próbę.

Hebrajczyków 11,17

Dla wielu z was w tej chwili – i dla reszty z was ten czas nadchodzi – posłuszeństwo przypomina koniec marzeń. Wydaje się, że jeśli zrobicie to, do czego wzywa was Słowo Boże lub Duch Święty, uczyni to was nieszczęśliwymi, i że nie ma sposobu, aby Bóg mógł obrócić to wszystko na dobre.

Może nakazem lub wezwaniem Bożym, które teraz słyszysz, jest to, abyś pozostał w związku małżeńskim lub w stanie wolnym, pozostał w tej pracy lub ją opuścił, został ochrzczonym, byś mówił w pracy o Chrystusie, byś odmówił pójścia na kompromis w twoich standardach uczciwości, skonfrontował osobę będącą w grzechu, podjął nowy zawód, został misjonarzem. I tak jak widzisz to w swoim ograniczonym umyśle, perspektywa zrobienia tego jest przerażająca – jest to jak utrata Izaaka, jedynego syna, który może być dziedzicem.

Przemyślałeś każdy ludzki punkt widzenia i jest niemożliwym, aby to się dobrze potoczyło.

Teraz wiesz, w jakiej sytuacji był Abraham. Ta opowieść w Biblii jest dla ciebie.

Czy pragniesz Boga, Jego drogi i obietnic ponad wszystko inne? Czy wierzysz, że jest On w stanie uczcić i uczci twoją wiarę i posłuszeństwo będąc niezawstydzonym, aby nazywać twoim Bogiem i użyć wszelkiej swojej mądrości, mocy i miłości, aby obrócić ścieżkę posłuszeństwa w ścieżkę życia i radości?

Z tym kryzysem  się teraz mierzysz: Czy pragniesz Go? Czy będziesz Mu ufać? Słowo Boże dla ciebie to: Bóg jest godzien i Bóg jest w stanie.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.