Dwa sposoby, by pamiętać Jezusa

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Miej w pamięci Jezusa Chrystusa, który został wskrzeszony z martwych, jest z rodu Dawidowego, według mojej ewangelii.

2 Tymoteusza 2,8

Paweł wspomniał dwa konkretne sposoby, by pamiętać Jezusa: Pamiętaj Go jako powstałego z martwych. I pamiętaj Go jako potomka Dawida. Dlaczego akurat te dwa fakty o Jezusie?

Ponieważ, jeśli jest powstały z martwych, jest żywym i triumfującym nad śmiercią – uwzględniając naszą śmierć! „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was” (Rzymian 8,11).

Co oznacza, że nieważne, jak poważne stanie się cierpienie, najgorszym co może ci uczynić na tej ziemi, jest to, że może cię zabić. Ale Jezus zabrał żądło tego wroga. On żyje. I ty będziesz żył. „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą” (Ewangelia Mateusza 10,28).

Ale więcej niż to. Zmartwychwstanie Jezusa nie było przypadkowym zmartwychwstaniem. Było to zmartwychwstaniem syna Dawida. „Miej w pamięci Jezusa Chrystusa, który został wskrzeszony z martwych, jest z rodu Dawidowego”. Dlaczego Paweł to mówi?

Ponieważ każdy Żyd wiedział, co to znaczy. To oznaczało, że Jezus jest Mesjaszem (Ewangelia Jana 7,42). I oznaczało to, że to zmartwychwstanie było zmartwychwstaniem wiecznego Króla. Posłuchaj słów anioła, które wypowiedział Marii, matki Jezusa:

Oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca

Ewangelia Łukasza 1,31-33

Więc pamiętaj Jezusa, któremu służysz, i dla którego cierpisz. Nie jest jedynie żywym z martwych, lecz jest żywym jako Król, który będzie panował na zawsze – Jego królestwu nie będzie końca. Nieważne, co ci uczynią, nie musisz się bać. Będziesz żył ponownie. I będziesz z Nim panował.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.