Boże mądre miłosierdzie

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

My zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo, natomiast dla powołanych – i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.

1 Koryntian 1,23-24

Ponad przerażającą wiadomością, że zasłużyliśmy na potępienie od naszego Stwórcy, i że On jest zobowiązany przez sprawiedliwy charakter, aby zachować wartość swojej chwały przez wylanie wiecznego gniewu na nasz grzech, mamy wspaniałą nowinę ewangelii.

Jest to prawdą, której nikt, nigdy nie jest w stanie poznać z natury. Prawda ewangelii musi być opowiadana sąsiadom, głoszona w kościołach i przekazywana przez misjonarzy.

Dobrą nowiną jest to, że sam Bóg ustanowił sposób, w jaki może zaspokoić wymagania Jego sprawiedliwości nie potępiając całej rasy ludzkiej.

Piekło jest jednym ze sposobów, aby rozliczyć się z grzesznikami i zachować Jego sprawiedliwość. Lecz istnieje też inny sposób. Bóg zapewnił inną drogę. Jest nią ewangelia.

Boża mądrość ustanowiła sposób, w jaki Boża miłość może nas zbawić od Bożego gniewu bez naruszenia Bożej sprawiedliwości. Oto Ewangelia. Pozwól, że powiem to raz jeszcze, powoli: Boża mądrość ustanowiła sposób, w jaki Boża miłość może nas zbawić od Bożego gniewu bez naruszania Bożej sprawiedliwości.

A jak ta mądrość się objawiła? W śmierci Bożego Syna za grzeszników! „My zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego […] który jest mocą Bożą i mądrością Bożą” (1 Koryntian 1,23-24).

Śmierć Chrystusa jest Bożą mądrością, przez którą Boża miłość zbawia grzeszników przed Bożym gniewem – jednocześnie podtrzymując i dowodząc Bożej sprawiedliwości w Chrystusie.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.