Zyskaj to, czego nie możesz stracić

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale nie u Boga; albowiem u Boga wszystko jest możliwe.

Marka 10,27

Podaję dwie wielkie zachęty od Jezusa, by stać się Chrześcijaninem Świata i oddać się dziełu Misji na pierwszej linii frontu. Jako ten, kto idzie lub ten, kto wysyła.

  1. Wszystko to, co niemożliwe dla ludzi, jest możliwe dla Boga (Marka 10,27). Nawrócenie się zatwardziałych grzeszników będzie dziełem Boga i w zgodzie z jego suwerennym planem. Nie musimy się obawiać lub martwić naszą słabością. Bitwa należy do Pana i On da zwycięstwo.
  2. Chrystus obiecuje pracować za nas i być z nami do tego stopnia, że gdy nasze życie misyjne dobiegnie końca, nie będziemy mogli powiedzieć, że cokolwiek poświęciliśmy (Marka 10,29-30).

Gdy podążamy za jego misyjnym zaleceniem, odkrywamy, że nawet bolesne efekty uboczne działają, by poprawić nasz stan. Nasze zdrowie duchowe, nasza radość poprawia się stokrotnie. A gdy umieramy, nie umieramy. Zyskujemy życie wieczne.

Nie apeluje do ciebie, byś zebrał się na odwagę i złożył ofiarę Chrystusowi. Apeluję, byś zrzekł się wszystkiego, co masz, byś zyskał życie, które zaspokaja twoje najgłębsze pragnienia. Apeluję, abyś uznał wszystko za śmieci wobec przewyższającej wartości pełnienia służby u Króla królów. Apeluję, byś zdjął swoje łachmany i założył odzież Bożych ambasadorów.

Obiecuję ci prześladowania i niedostatki – ale pamiętaj o radości! „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios” (Mateusza 5,10).

8 stycznia 1956, pięciu Indian Waorani z Ekwadoru zabiło Jima Elliota i jego czterech towarzyszy misyjnych, gdy próbowali przynieść ewangelię sześćdziesięcioosobowemu plemieniu Waorani. Cztery młode żony straciły mężów i dziewięcioro dzieci straciło ojców. Elisabeth Elliot napisała, że świat nazwał to koszmarną tragedią. Potem dodała: „Świat nie rozpoznał prawdy drugiej klauzuli kredo Jima Elliota: Nie jest głupcem ten, kto daje to, czego nie może zatrzymać, by zyskać to, czego nie może stracić”.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.