Wyruszając z radością

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

O Zebulonie rzekł: Raduj się, Zebulonie, gdy wyruszasz (…).

5 M 33,18a

Błogosławieństwa dwunastu plemion dotyczą również nas, ponieważ jesteśmy prawdziwym Izraelem, który oddaje Bogu cześć w duchu i nie pokłada zaufania w ciele. Zebulon miał się cieszyć, ponieważ Jahwe pobłogosławi jego „wyruszenie”. Widzimy tu także obietnicę dla nas, ukrytą w tym błogosławieństwie. Kiedy wyruszymy, będziemy szukać okazji do radości.

Kiedy wybieramy się w podróż, Boże zabezpieczenie jest naszą eskortą. Kiedy emigrujemy z kraju, Pan również jest z nami – na ziemi i na morzu. Kiedy wyruszamy w podróż misyjną, Jezus mówi nam: „A oto ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20b). Kiedy codziennie wychodzimy do pracy, możemy czynić to z przyjemnością, ponieważ Bóg jest z nami od rana do wieczora.

Czasami, kiedy wyruszamy, ogarnia nas lęk, ponieważ nie wiemy, co może się zdarzyć. Jednak to błogosławieństwo może dodawać nam otuchy. Pakując się, włóżmy ten werset do naszego bagażu, wpuśćmy go do serca i niech tam pozostanie, niech będzie też na naszym języku, by pobudzał nas do śpiewu. Podnośmy kotwicę ze śpiewem, wskakujmy do wagonu z psalmem na ustach. Bądźmy rozradowanym ludem, który na każdym kroku chwali Pana radosnym sercem.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.