Wykrzyknik modlitwy

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje „Tak”; dlatego też przez niego mówimy „Amen” ku chwale Bożej.

2 Koryntian 1,20

Modlitwa jest odpowiedzią na obietnice, to znaczy, na zapewnienia przyszłej Bożej łaski.

Modlitwa sięga do zasobów na koncie, gdzie Bóg wpłacił wszelkie swoje zapasy przyszłej łaski.

Modlitwa nie jest nadzieją w ciemności, że może gdzieś tam jest Bóg z dobrymi intencjami. Modlitwa liczy na obietnicę Boga i zmierza do banku każdego dnia, sięgając do zapasów przyszłej łaski potrzebnej na ten dzień.

Nie przegap połączenia pomiędzy obiema częściami tego wspaniałego wersetu. Zauważ „dlatego też”: „Obietnice Boże, ile ich było, w Chrystusie są Tak; dlatego też przez niego modlimy się „Amen” ku chwale Bożej”.

Aby się upewnić, że to widzimy, zamieńmy obie części miejscami: Gdy się modlimy, mówimy Amen Bogu przez Chrystusa, ponieważ Bóg powiedział decydujące Amen wszystkim swoim obietnicom w Chrystusie. Modlitwa jest ufnym wołaniem do Boga, aby spełnił swoje obietnice przyszłej łaski – przez wzgląd na Chrystusa. Modlitwa łączy naszą wiarę w przyszłą łaskę z fundamentem tego wszystkiego, Jezusem Chrystusem.

Co prowadzi do ostatniego punktu, „Amen” jest pełnym i cennym słowem w czasie modlitwy. Nie znaczy tylko: „Tak, powiedziałem teraz tę modlitwę”. Oznacza to głównie: „Tak, Bóg złożył wszystkie te obietnice”.

Amen oznacza: „Tak, Panie, jesteś w stanie to uczynić”. Oznacza to: „Tak, Panie, jesteś mocny. Tak, Panie, jesteś mądry. Tak, Panie, jesteś miłosierny. Tak, Panie, wszelka przyszła łaska pochodzi od Ciebie i została potwierdzona w Chrystusie”.

„Amen” jest wykrzyknikiem nadziei i uzasadnionej ufności po modlitwie o pomoc. 

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.