Wykopmy rowy

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Potem rzekł: Tak mówi Pan: Wykopcie w tej dolinie rów przy rowie. Gdyż tak mówi Pan: Nie poczujecie wiatru ani nie ujrzycie deszczu, a jednak dolina ta napełni się wodą tak, iż pić będziecie wy i wasze stada, i wasze bydło.

2 Krl 3,16-17

Żołnierze trzech armii umierali z pragnienia, ale Pan wkroczył do akcji. Chociaż nie zesłał  ani chmur, ani deszczu, to jednak zaopatrzył ich obficie w wodę. On nie jest zależny od zwykłych metod działania, może zaskoczyć swój lud nowymi sposobami wykorzystania swojej mądrości i mocy. W ten sposób możemy poznać Boga lepiej, niż mógłby nam na to pozwolić zwykły bieg rzeczy. Chociaż Pan nie objawia nam się tak, jakbyśmy się tego spodziewali, to jednak w taki czy inny sposób zatroszczy się o nas. To wielkie błogosławieństwo dla nas – być tak wzniesionymi ponad drugorzędne sprawy, żeby móc wpatrywać się w twarz wspaniałego Stwórcy wszechrzeczy.

Czy mamy dzisiaj dosyć wiary, aby kopać rowy, do których może spłynąć Boże błogosławieństwo? Niestety zbyt często zawodzimy w pokazywaniu prawdziwej i praktycznej wiary. Oczekujmy dzisiaj odpowiedzi na modlitwy. Podobnie jak dziewczynka, która poszła na spotkanie, by modlić się o deszcz i zabrała ze sobą parasolkę, tak samo i my szczerze spodziewajmy się deszczu Bożych błogosławieństw. Wykopmy w dolinie mnóstwo rowów i oczekujmy, że wszystkie będą pełne.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.