Wolność bez granic

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Wyzwoli cię z sześciu utrapień, a w siódmym nie dotknie cię zło.

Job 5,19

Eifaz wypowiada tu prawdę Bożą. Możemy mieć tyle problemów, ile jest dni roboczych w tygodniu, ale Bóg, który w ciągu tych sześciu dni działał, nie spocznie, dopóki nie wyzwoli nas całkowicie. W nasz sabat będziemy odpoczywać z Nim i w Nim. Gwałtowne nasilenie się prób jest jednym z najbardziej bolesnych testów wiary. Zanim otrząśniemy się po jednym ciosie, spada drugi i kolejne, aż się pod nimi chwiejemy. Jednak równie szybkie nadejście wybawienia jest niesamowicie zachęcające. Nowe dźwięki wydobywają się z uderzanego młotem utrapień kowadła, aż zobaczymy w duchowym świecie przeciwieństwo „Harmonijnego Kowala”. Nasze zaufanie pokładamy w tym, że kiedy Pan zamierza dotknąć nas sześcioma utrapieniami, to na pewno będzie ich sześć, nie więcej.

Możliwe jest także, że nie będziemy mieli dnia odpoczynku, bo przyjdzie na nas siódme utrapienie. Co wtedy? „(…) w siódmym nie dotknie cię zło”. Zło może na nas ryczeć, ale nie zbliży się do nas na wyciągnięcie ręki i nie może nas dotknąć. Jego gorący oddech może nas przyprawić o niepokój, ale ono samo nie położy na nas nawet małego palca.

Z przepasanymi biodrami napotkajmy sześć czy siedem utrapień, a strach pozostawmy tym, którzy nie mają Ojca ani Zbawiciela, ani Tego, który ich uświęca.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.