Wchodząc i wychodząc

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Błogosławione będzie twoje wejście i twoje wyjście.

5 M 28,6

Błogosławieństwa zakonu nie zostały unieważnione. Pan Jezus potwierdził zawartą w tym wersecie obietnicę, gdy poniósł za nas karę. Jeśli przestrzegam przykazań mojego Pana, mogę bez wahania przyjąć tę obietnicę jako własną.

Dzisiaj wejdę do domu, nie obawiając się złych wiadomości; wejdę do mojego pokoju, oczekując dobrych wieści od mojego Pana. Nie będę się bał wejrzenia w siebie ani dokładnego przebadania moich spraw. Mam wiele do zrobienia wewnątrz, w mojej własnej duszy. Pragnę błogosławieństwa dla tego wszystkiego, błogosławieństwa Pana Jezusa, który obiecał być ze mną.

Muszę również wyjść. Nieśmiałość każe mi pozostać wewnątrz i nie wychodzić już nigdy do grzesznego świata, ale ja muszę wyjść ze względu na moje powołanie; muszę wyjść, aby nieść pomoc braciom i być użytecznym dla ludzi nieznających Boga. Muszę być obrońcą wiary i pogromcą zła. Potrzebuję dziś błogosławieństwa dla mojego wyjścia! Panie, pozwól mi iść, dokąd Ty poprowadzisz – w Twojej sprawie, pod Twoimi rozkazami i w mocy Twojego Ducha.

Panie Jezu, przyjdź i bądź moim gościem, a potem wyjdź ze mną i spraw, żeby moje serce pałało, kiedy będziesz ze mną mówił w drodze.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.