Trwała prawda

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę.

Prz 12,19

Opłaca się mówić prawdę. Czas wystawia ją na próbę, ale ona doskonale ją wytrzymuje. Jeśli powiedziałem prawdę i z tego powodu dziś cierpię, powinienem spokojnie czekać. Gdy wierzę w prawdę Bożą i staram się ją głosić, mogę spotkać się z opozycją, ale nie muszę się lękać, ponieważ prawda ostatecznie musi zwyciężyć.

Chwilowy triumf kłamstwa jest żałosną rzeczą – fałszywa mowa trwa tylko chwilę. Jest jak zwykła tykwa, która w ciągu jednej nocy się pojawia i w ciągu jednej nocy może zniszczeć, a im bardziej się rozrasta, tym lepiej widoczny jest jej rozkład. Z drugiej strony jednak, jakże godne nieśmiertelnej istoty jest wyznanie i obrona prawdy, która nigdy nie może się zmienić – wiecznej Ewangelii, która opiera się na niewzruszonej prawdzie niezmiennego Boga! Stare przysłowie powiada: „Kto mówi prawdę, hańbi szatana”. W istocie ten, kto głosi prawdę Bożą, przyczynia się do pohańbienia piekła i wprawia w zakłopotanie plemię żmijowe, które syczy kłamstwem.

Dlatego staraj się zawsze stać po stronie prawdy, we wszystkich sprawach, małych czy wielkich, a nade wszystko po stronie Tego, dzięki któremu łaska i prawda zstąpiły między ludzi (J 1,17).

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

[addtoany]
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.
    [mc4wp_form id="1845"]