Sprawiedliwości zadość

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Gdy ujrzę krew, ominę was.

2 M 12,13b

Kiedy widzę drogocenną krew, to jest to dla mojego pocieszenia – kiedy widzi ją Bóg, mam zapewnione bezpieczeństwo. Nawet gdybym sam nie był w stanie jej dostrzec, Pan na nią patrzy i ominie mnie. Jeśli nawet z powodu mojej osłabionej wiary nie jestem tak spokojny, jak powinienem być, to jednak jestem bezpieczny, ponieważ oko Pana nie jest przyćmione i widzi krew wielkiej Ofiary. Co za radość!

Bóg widzi głębokie wewnętrzne znaczenie – nieskończoną pełnię tego, co oznaczała śmierć Jego umiłowanego Syna. Patrzy na to, mając stale w pamięci fakt, że Jego sprawiedliwości stało się zadość, a wszystkie Jego niezrównane atrybuty zostały uwielbione. Kiedy Bóg spojrzał na to, co stworzył, powiedział: „To jest bardzo dobre!”. A co mówi o odkupieniu, które się dokonało? Co mówi o posłuszeństwie swojego umiłowanego Syna aż do śmierci? Nikt nie jest w stanie wyrazić Bożego upodobania w Jezusie oraz w cudownej wonności, jaka się rozlała, kiedy Ten ofiarował Mu siebie bez zmazy.

Odpocznijmy teraz całkowicie bezpieczni. Mamy Bożą ofiarę oraz Jego Słowo i to zapewnia nam poczucie doskonałego bezpieczeństwa. On nas ominie! Musi nas ominąć, ponieważ nie oszczędził Tego, który umarł w zastępstwie za nas. Sprawiedliwość podała rękę Miłości, by zapewnić wieczne zbawienie wszystkim pokropionym krwią.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.