Przesłanie stworzenia

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy.

List do Rzymian 1,22-23

Byłoby szaleństwem i wielką tragedią, jeśli mężczyzna kochałby swoją obrączkę bardziej niż swoją żonę. Ale ten fragment mówi, że tak się właśnie stało.

Istoty ludzkie zakochały się w echu Bożej doskonałości w stworzeniu, i straciły zdolność usłyszenia nieporównywalnego, pierwotnego krzyku miłości, mocy i chwały.

Przesłanie stworzenia jest takie:

Wspaniały Bóg chwały, mocy i hojności stoi za całym tym niesamowitym wszechświatem; należysz do Niego, ponieważ On cię stworzył. Jest wobec ciebie cierpliwy podtrzymując twoje nieposłuszne życie. Zawróć i złóż w Nim swoją nadzieję, i zachwyć się Nim, nie jedynie dziełem Jego rąk.

Według Psalmu 19,2-3 dzień przekazuje „wieść” tego przesłania wszystkim, którzy będą słuchać w tym dniu, przemawiając oślepiająco jasnym słońcem i niebieskim niebem, chmurami i niewypowiedzianymi kształtami, kolorami i pięknymi konstrukcjami wszystkiego, co widzialne. Noc podaje „wiadomość” z tym samym przesłaniem do wszystkich, którzy będą słuchać nocą, przemawiając wielkimi ciemnymi pustkami i księżycami lata, niezliczonymi gwiazdami, dziwnymi dźwiękami, chłodnymi bryzami i zorzami polarnymi.

Dzień i noc mówią jedno: Bóg jest pełen chwały! Bóg jest pełen chwały! Bóg jest pełen chwały! Odwróć się od stworzenia jako twojej najwyższej satysfakcji i zachwyć się Panem chwały.

[addtoany]
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.
    [mc4wp_form id="1845"]