Przełomy ostatniej chwili

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego.

Ewangelia Łukasza 23,42

Jednym z największych zabójców nadziei jest to, że tak długo starałeś się zmienić i ci się nie udało.

Patrzysz wstecz i myślisz: Jaki z tego pożytek? Nawet jeśli mógłbym doświadczyć przełomu, zostałoby tak mało czasu, by żyć w  nowy sposób, że nie uczyniłoby to wielkiej różnicy w porównaniu z tak wieloma latami porażki.

Były łotr (złodziej na krzyżu obok Jezusa) żył przez około następną godzinę po swoim nawróceniu. Potem zmarł. Został zmieniony. Żył na krzyżu jako nowy człowiek z nową postawą i zachowaniem (już bez lżenia). Lecz 99.99% jego życia było zmarnowane. Czy ostanie parę godzin odnowienia miały znaczenie?

Miały nieskończone znaczenie. Ten były złodziej, jak my wszyscy, stanie przed sądem Chrystusa, by zdać sprawozdanie ze swojego życia. „My wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe” (2 Koryntian 5,10). Jak jego życie zaświadczy w tym dniu o jego nowym narodzeniu i zjednoczeniu z Chrystusem? W jaki sposób jego życie potwierdzi jego odnowienie w Chrystusie?

Ostania godzina wszystko wyjawi. Ten człowiek stał się nowym. Jego wiara była prawdziwa. Jest on prawdziwie zjednoczony z Chrystusem. Sprawiedliwość Chrystusa należy do niego. Jego grzechy są przebaczone.

Ostatnie godziny zaświadczą o tym na sądzie ostatecznym. On jest zmienionym! A jego zmiana miała znaczenie. Było to, i będzie, pięknym świadectwem mocy Bożej łaski i rzeczywistości jego wiary i zjednoczenia z Chrystusem.

Wróćmy teraz do naszego zmagania się ze zmianą. Nie mówię, że zmagający się wierzący nie są zbawieni, tak jak ten łotr nie był. Mówię po prostu, że ostatnie lata i ostatnie godziny życia mają znaczenie.

Jeśli w ostatnim 1% naszego życia odniesiemy zwycięstwo nad jakimś długotrwałym, grzesznym nawykiem lub krzywdzącym defektem w naszej osobowości, będzie to w tym czasie pięknym świadectwem mocy łaski i  dodatkowym świadectwem (nie jedynym) na Sądzie Ostatecznym naszej wiary w Chrystusa i naszego zjednoczenia z Nim.

Nabierz otuchy, ty, który się zmagasz. Nie przestawaj prosić, szukać, pukać. Nie przestawaj patrzeć na Chrystusa. Jeśli Bóg otrzymuje chwałę przez zbawianie złodziei w ostatniej chwili, z pewnością ma On swoje powody, dla których czekał do tej chwili, aby dać ci przełom, którego oczekiwałeś od lat.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.