Prawdziwa energia serca

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

O to się troszcz, w tym trwaj, żeby postępy twoje były widoczne dla wszystkich.

1 Tm 4,15

Oto obietnica, która mówi o tym, że dzięki pilnemu studiowaniu Słowa i całkowitemu oddaniu naszego umysłu pracy dla Pana wszyscy zobaczą nasze postępy. Nie pospieszne czytanie, a głębokie rozważanie Słowa Bożego pozwala nam czerpać z niego korzyści. Prawdziwy pożytek osiągniemy nie poprzez wielką ilość wykonanej niedbale pracy, lecz poprzez poświęcenie najlepszych myśli temu, czego się podejmujemy. „Każda mozolna praca przynosi zysk” (Prz 14,23a), a nie taka, którą wykonujemy w zamieszaniu i pośpiechu, i w którą nie wkładamy serca.

Jeśli dzielimy siebie między Boga a mamonę lub między Chrystusa a własne „ja”, nie zrobimy postępu. Musimy oddać się całkowicie świętej sprawie, bo inaczej okażemy się tylko marnymi handlarzami w niebiańskim biznesie, a na naszym koncie nie będzie żadnego zysku.

Jeśli jestem kaznodzieją, powinienem być nim w pełni, a nie marnować swojej energii na rzeczy drugorzędne. Co mam wspólnego z polityką lub próżnymi rozrywkami? Jeśli jestem chrześcijaninem, służbę dla Chrystusa powinienem uczynić moim zawodem, moim życiowym zadaniem, moją jedyną pasją. Musimy najpierw być całkowicie połączeni z Jezusem, a potem oddzieleni od wszystkiego dla Jezusa. Inaczej nie zrobimy postępu, ani nie odniesiemy korzyści i ani Kościół, ani świat nie odczują tego potężnego wpływu, jaki Pan chce, abyśmy wywierali.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.