Pozostań inny

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Uczynię też różnicę między ludem moim i między ludem twoim; jutro ukaże się ten znak.

2 M 8,23

Faraon ma swoich ludzi i Pan ma swoich. Ludzie ci mogą razem mieszkać, a nawet może się wydawać, że są traktowani podobnie, jednak jest pomiędzy nimi różnica i Pan sprawi, że będzie ona widoczna. Nie zawsze będzie tak, że to samo spotka wszystkich, ale pomiędzy ludźmi tego świata a wybranymi przez Jahwe będzie wielka różnica.

Może to mieć miejsce w czasie sądu, kiedy Pan stanie się schronieniem dla swoich świętych. Widać to bardzo wyraźnie w nawróceniach wierzących, kiedy ich grzech zostaje zabrany, podczas gdy niewierzący są potępieni. Od tego momentu wierzący zaczynają się odróżniać od innych, podlegają nowej dyscyplinie i cieszą się nowymi błogosławieństwami. Ich domy są odtąd wolne od okropnych rojów zła, które bezczeszczą i dręczą Egipcjan. Są trzymani z dala od zanieczyszczeń pożądliwości, ukąszeń troski, zepsucia fałszem i okrutnych udręk nienawiści, która pochłania wiele rodzin.

Doświadczany człowieku Boży, odpocznij w przekonaniu, że pomimo swoich kłopotów jesteś uratowany od mnóstwa innych, jeszcze gorszych, które nawiedzają domy i serca sług księcia tego świata. Pan uczynił różnicę – upewnij się, że utrzymujesz tę różnicę w duchu, w celu, w charakterze i w towarzystwie.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.