Posłuszeństwo przynosi błogosławieństwo

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Przestrzegaj i słuchaj tych wszystkich słów, które ja ci nakazuję, aby dobrze się powodziło tobie i twoim synom po tobie na wieki, jeżeli będziesz czynił to, co dobre i prawe w oczach Pana, Boga twego.

5 M 12,28

Mimo że zbawienie nie pochodzi z uczynków zakonu, Bóg obiecuje swoim wiernym sługom błogosławieństwo w zamian za posłuszeństwo. Pan odsunął od nas przekleństwo, kiedy sam stał się przekleństwem za nas, ale ani jedno słowo błogosławieństwa nie zostało odwołane.

Powinniśmy poznawać objawioną wolę Bożą, skupiając się nie tylko na jej fragmentach, ale na wszystkich słowach. Musimy obiektywnie przestrzegać wszystkiego, co Bóg nakazał. Taka jest droga błogosławieństwa – zarówno dla ojca, jak i dla jego dzieci. Błogosławieństwo Pana spoczywa nad Jego wybranymi aż do trzeciego i czwartego pokolenia. Jeśli żyją przed Bogiem uczciwie, On objawi światu, że są błogosławionym przez Niego pokoleniem. Poprzez nieuczciwość lub dwulicowość nie zyskamy błogosławieństwa ani dla siebie, ani dla naszych bliskich. Upodabnianie się do świata i brak uświęcenia nie przyniosą nic dobrego ani nam, ani naszym bliskim. Tylko wtedy będzie nam się dobrze powodziło, gdy będziemy czynili dobro przed obliczem Pana. Jeśli prawość nie zapewni nam powodzenia, to tym bardziej nieuczciwość. To, co sprawia Bogu radość, sprawia ją również nam.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

[addtoany]
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.
    [mc4wp_form id="1845"]