Poprzez oczyszczenie

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

I pokropię was czystą wodą, i będziecie czyści od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów oczyszczę was.

Ez 36,25

Jakaż to niezwykła radość! Ten, który oczyścił nas krwią Jezusa, oczyści nas także wodą Ducha Świętego. Bóg tak powiedział i tak musi być: „będziecie czyści”. Panie, czujemy, że jesteśmy nieczyści i bolejemy nad tym, ale też podtrzymuje nas na duchu płynące z Twoich ust zapewnienie, że będziemy czyści. Obyś jak najszybciej nas oczyścił!

Pan uwolni nas od naszych najgorszych grzechów. Niewiara i zwodnicze pożądliwości, które walczą przeciwko naszej duszy, niegodziwe myśli pychy i sugestie szatana, by bluźnić przeciwko świętemu imieniu – to wszystko zostanie oczyszczone i nigdy już nie wróci.

On oczyści nas również od wszystkich naszych bożków – czy to ze złota, czy z gliny. Od naszej nieczystej i nadmiernej miłości do tego, co samo w sobie jest czyste. To, co ubóstwialiśmy, będzie od nas odłączone – lub my będziemy odłączeni od tego.

Bóg mówi o tym, co On sam uczyni. Na podstawie tego Słowa, ustalonego i pewnego, możemy więc śmiało szukać tego, co ono nam gwarantuje. Oczyszczenie jest błogosławieństwem przymierza, a przymierze jest uregulowane we wszystkich szczegółach – i jest pewne.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.