Pomoc z zewnątrz

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Dam ci pomoc.

Iz 41,10c

Wczorajsza obietnica zapewniała nam siłę do tego, co musimy uczynić. Dzisiejsza gwarantuje pomoc w sytuacjach, gdy nie jesteśmy w stanie działać sami. Bóg mówi: „Dam ci pomoc”. Nasza siła wewnętrzna zostanie wsparta z zewnątrz. Bóg może posłać nam pomocników do walki, jaką prowadzimy, jeśli uzna to za słuszne. A jeżeli nawet nie da nam wsparcia ze strony ludzi, to sam stanie po naszej stronie, co będzie jeszcze lepsze. Pomoc nieśmiertelnego Sprzymierzeńca jest  lepsza niż wsparcie legionów śmiertelników.

Jego pomoc jest zawsze na czas – On zsyła pomoc w czasie niedoli. Jego pomoc jest mądra – On wie, jaki rodzaj pomocy jest dla nas najwłaściwszy. Jego pomoc jest zawsze efektywna, podczas gdy ludzka często zawodzi. Jego wsparcie to coś więcej niż zwykła pomoc – On bierze na siebie cały ciężar i zapewnia nam wszystko, co niezbędne. „Pan jest pomocnikiem moim, nie będę się lękał; Cóż może mi uczynić człowiek?” (Hbr 13,6).

Ponieważ Pan już wcześniej nam pomógł, możemy Mu zaufać zarówno w kwestii teraźniejszości, jak i przyszłości. Nasza modlitwa niech brzmi: „Panie, bądź moim pomocnikiem!”. Naszym doświadczeniem niech będzie: „Duch wspiera nas w niemocy naszej” (Rz 8,26). Naszą nadzieję niech wyrażają słowa: „Oczy moje wznoszę ku górom, skąd nadejdzie mi pomoc?” (Ps 121,1). Wkrótce zaś niech pieśń nasza brzmi: „Panie, Ty mi pomogłeś”.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.