Ostatecznie nie możesz przegrać

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Macie straż, idźcie, zabezpieczcie, jak umiecie.

Ewangelia Mateusza 27,65

Gdy Jezus umarł i był pogrzebany, a wielki kamień wtłoczony przed grobowiec, faryzeusze przyszli do Piłata i poprosili o pozwolenie, aby zapieczętować kamień i pilnować grobowca.

Zrobili co tylko mogli – na marne.

Nie było nadziei wtedy, nie ma nadziei dziś i nigdy nie będzie nadziei. Mogą próbować, ile chcą, ludzie nie są w stanie zmusić Jezusa, by leżał. Nie są w stanie utrzymać Go pogrzebanym.

Nie jest trudno to zrozumieć: On może się wyzwolić, ponieważ nie został zmuszony, by wejść. On pozwolił się zniesławić, dręczyć, wykluczyć, pogardzać, popychać i zabić.

Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć. Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać.

Ewangelia Jana 10,17-18

Nikt nie może zmusić Go, by leżał, ponieważ nikt Go nigdy nie powalił. On położył się, gdy był gotowy.

Gdy wydaje się, że jest pogrzebany na dobre, Jezus czyni coś niesamowitego w ciemności. „Tak jest z Królestwem Bożym, jak z nasieniem, które człowiek rzuca w ziemię. A czy on śpi, czy wstaje w nocy i we dnie, nasienie kiełkuje i wzrasta; on zaś nie wie jak” (Ewangelia Marka 4,26-27).

Świat myśli, że Jezus jest skończony – że ma Go z głowy – lecz Jezus działa w ciemnych miejscach. „Jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje” (Ewangelia Jana 12,24). Pozwolił się pogrzebać – „nikt mi [mego życia] nie odbiera” – i ukaże się On w mocy, kiedy i gdzie Mu się podoba – -„mam moc znowu je odzyskać”.

„Ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany” (Dzieje Apostolskie 2,24). Jezus sprawuje dzisiaj swoje kapłaństwo „według mocy niezniszczalnego życia” (Hebrajczyków 7,16).

Przez dwadzieścia wieków świat robi co tylko może – na marne. Nie są w stanie Go pogrzebać. Nie są w stanie Go powstrzymać. Nie są w stanie Go uciszyć czy ograniczyć. Jezus żyje i jest całkowicie wolnym, aby pójść i przyjść kiedykolwiek zechce.

Ufaj Mu i idź z Nim, bez względu na wszystko. Ostatecznie nie możesz przegrać.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.