On przyszedł i znowu przyjdzie

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak Go widzieliście idącego do nieba.

Dz 1,11b

Dzisiaj wielu ludzi obchodzi pamiątkę pierwszego przyjścia naszego Pana. Zwróćmy jednak teraz nasze myśli ku obietnicy Jego powtórnego przyjścia. Jest ono tak pewne, jak pierwszy adwent i w wielkiej mierze to z niego czerpiemy pewność powtórnego przyjścia. Ten, który przyszedł jako uniżony Człowiek, aby służyć, z całą pewnością powróci, aby odebrać nagrodę za swoją służbę. Ten, który przyszedł, by cierpieć, nie będzie zwlekał z przyjściem, by objąć panowanie.

To jest naszą chwalebną nadzieją, ponieważ będziemy z Nim dzielić Jego radość. Dzisiaj jesteśmy w ukryciu i poniżeniu, podobnie jak On, kiedy był tutaj, na ziemi – ale kiedy powróci, my się ujawnimy, mimo że to będzie Jego objawienie się. Umarli święci ożyją, kiedy On się pojawi. Ci, którzy byli zniesławiani i pogardzani, będą świecić jak słońce w Królestwie swojego Ojca. A potem święci objawią się jako królowie i kapłani, i dni ich smutku zostaną zakończone. Długi odpoczynek oraz niezwykły splendor tysiącletniego panowania staną się obfitą rekompensatą za lata świadectwa i walki.

Oby nasz Pan przyszedł! On nadchodzi! Jest w drodze i zbliża się spiesznie. Towarzyszący Jego zbliżaniu się dźwięk powinien być muzyką dla naszych serc. Dzwońcie, dzwony nadziei!

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.