Okryci i ochronieni

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami Jego znajdziesz schronienie. Wierność Jego jest tarczą i puklerzem.

Ps 91,4

Niesamowite porównanie! Jak kwoka ochrania swoje pisklęta i pozwala im mieszkać pod swoimi skrzydłami, podobnie Pan będzie chronił swoje dzieci i pozwoli im ukryć się w Nim. Zdarzyło nam się widzieć małe kurczaki wyglądające spomiędzy piór matki. I być może nieraz słyszeliśmy ich słabe, radosne głosiki. Tak samo my ukryjmy się w naszym Bogu i doświadczmy niesamowitego pokoju, wynikającego ze świadomości, że On nas strzeże.

Kiedy Pan nas okrywa, ufamy i byłoby dziwne, gdybyśmy tego nie czynili. Bo jak możemy nie ufać, kiedy sam Jahwe staje się dla nas domem, rodziną, ucieczką i odpocznieniem?

Ufając, możemy wyruszyć na wojnę w Jego imieniu i cieszyć się taką samą czujną opieką. Potrzebujemy tarczy i kiedy bez zastrzeżeń zaufamy Bogu, jak pisklęta kwoce, odkryjemy, że Jego prawda osłania nas od stóp do głów. Pan nie może kłamać, musi pozostać wierny swojemu ludowi. Jego obietnica musi się spełnić. Ta prawda jest jedyną tarczą, jakiej potrzebujemy. Schowani za nią możemy gasić ogniste pociski wroga (Ef 6,16).

Chodź, moja duszo, ukryj się pod tymi wielkimi skrzydłami, zatrać się w tych miękkich piórach! Jak bardzo jesteś szczęśliwa!

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.