Nie zatwardzaj swojego serca

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Komu to [Bóg] przysiągł, że nie wejdą do odpocznienia jego, jeśli nie tym, którzy byli nieposłuszni? Widzimy więc, że nie mogli wejść z powodu niewiary.

List do Hebrajczyków 3,18-19

Pomimo tego, że lud Izraela widział, jak wody Morza Czerwonego rozdzieliły się i przeszli przez morze po suchej ziemi, to w momencie, gdy poczuli pragnienie, ich serce zatwardziło się wobec Boga. Nie ufali Mu, że się o nich zatroszczy. Wystąpili przeciwko Niemu i mówili, że życie w Egipcie było lepsze.

List do Hebrajczyków został napisany po to, aby temu zapobiegać. Jakże wielu wyznawców chrześcijaństwa robi dobry pierwszy krok z Bogiem. Słyszą, że ich grzechy mogą zostać przebaczone, i że mogą uniknąć piekła i pójść do nieba. I mówią: „Cóż mam do stracenia? Uwierzę”.

Ale potem, po tygodniu czy miesiącu, czy po roku czy dziesięciu latach, nachodzi próba – okres bez wody na pustyni. Znudzenie manną. I subtelnie wzmagające się pragnienie ulotnych przyjemności Egiptu, jak mówi Księga Liczb 11,5-6: „Przypominamy sobie ryby, któreśmy jadali w Egipcie za darmo, i ogórki, dynie i pory, i cebulę, i czosnek; a teraz opadliśmy z sił, bo nie mamy nic, a musimy patrzeć tylko na tę mannę”.

To przerażający stan – znaleźć się w sytuacji, w której nie jesteś zainteresowany Chrystusem, i Jego słowem, modlitwą, uwielbieniem, misją i życiem na chwałę Boga. I wszystkie ulotne przyjemności tego świata uważać za bardziej atrakcyjne niż sprawy Ducha.

Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, błagam cię, abyś posłuchał Ducha Świętego, który mówi w tym wersecie: „Nie mogli wejść z powodu niewiary!”. Zważ na słowo Boże. Nie zatwardzaj swojego serca. Dostrzeż zwodniczość grzechu. Przyjrzyj się Jezusowi, apostołowi i arcykapłanowi naszego wspaniałego wyznania i trzymaj się mocno twej ufności i nadziei w Nim.

A jeżeli nigdy nawet nie zrobiłeś pierwszego kroku z Bogiem, to złóż w Nim swoją nadzieję. Odwróć się od grzechu, od polegania na sobie samym i złóż swoją ufność w wielkim Zbawicielu. To rzeczy zostały napisane, abyś mógł uwierzyć, wytrwać i żyć.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.