Kiedy będę usatysfakcjonowany?

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

I objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.

Ewangelia Jana 17,26

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie na zawsze cieszyć się z pasją i nieograniczonym entuzjazmem tym, co sprawia ci największą przyjemność.

Nie jest to rzeczywistość, której doświadczamy teraz. Trzy rzeczy stoją na drodze naszej pełnej satysfakcji w tym świecie:

 1. Nic w tym świecie nie ma wystarczająco wielkiej wartości, aby zaspokoić najgłębsze pragnienia naszych serc.
      
 2. Brakuje nam siły, aby w pełni rozkoszować się wartością naszych najlepszych skarbów.
      
 3. Nasza radość z tego, co jest tutaj – dobiega końca. Nic nie jest trwałe.

Ale jeśli spełni się cel Jezusa z Ewangelii Jana 17,26, to wszystko się zmieni. On modli się do Ojca za nami: „I objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich”. Bóg nie kocha Syna w taki sposób, w jaki kocha grzeszników. Kocha Syna, ponieważ Syn jest nieskończenie godny miłości. To znaczy, że kocha Syna, ponieważ Syn jest nieskończenie wspaniały. Co oznacza, że ta miłość jest całkowitym zadowoleniem. Jezus modli się, aby to zadowolenie, które Bóg ma w swoim Synu, było tym samym zadowoleniem, jakie my mamy w Synu.

Jeśli Boże zadowolenie w Synu stanie się naszym zadowoleniem, to obiekt naszego zadowolenia, Jezus, będzie miał niewyczerpaną osobistą wartość. Nigdy nie stanie się nudny, rozczarowujący, czy frustrujący. Nie można wyobrazić sobie większego skarbu niż Syn Boży.

Ale dodajmy do tego to, o co modli się Jezus, czyli aby nasza zdolność – nasza energia, nasza pasja – aby rozkoszować się tym niewyczerpanym skarbem – nie była ograniczona ludzkimi słabościami. Będziemy cieszyć się Synem Bożym tą samą radością, którą ma Jego Wszechmocny Ojciec.

Zachwyt Boga nad swoim Synem będzie w nas i będzie naszym udziałem. I nigdy się to nie skończy, ponieważ ani Ojciec, ani Syn nigdy się nie skończą. Ich miłość do siebie nawzajem będzie naszą miłością do Nich i dlatego nasza miłość do Nich nigdy nie ustanie.

Udostępnij!
  Dołącz!
  Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.