Jeśli On powołuje, On też zachowuje

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

[Pan] też utwierdzi was aż do końca, tak iż będziecie bez nagany w dniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który was powołał do społeczności Syna swego Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

1 Koryntian 1,8-9

Na czym polegasz, aby się upewnić, że twoja wiara dotrwa, aż Jezus przyjdzie?

Pytaniem nie jest, czy wierzysz w wieczne bezpieczeństwo? Pytanie brzmi: W jaki sposób jesteśmy zachowywani w bezpieczeństwie?

Czy wytrwałość naszej wiary zależy w decydującym stopniu od wiarygodności naszych własnych postanowień? Czy też opiera się ona w decydujący stopniu na działaniu Boga, który podtrzymuje nas w ufności?

Jest to wielką i cudowną prawdą Pisma, że Bóg jest wierny i na zawsze zachowa tych, których powołał. Nasza pewność, że jesteśmy wiecznie bezpieczni, jest pewnością, że Bóg uczyni cokolwiek jest potrzebne, aby „zachować nas w ufności”! 

Pewność wieczności nie jest większa niż pewność, że Bóg zachowa nas teraz w ufności. Lecz ta pewność jest bardzo wielka dla wszystkich, których Bóg powołał.

Co najmniej trzy fragmenty łączą razem powołanie przez Boga z zachowywaniem przez Boga:

  1. „[Pan] też utwierdzi was (zachowa was) aż do końca, tak iż będziecie bez nagany w dniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który was powołał do społeczności Syna swego Jezusa Chrystusa, Pana naszego” (1 Koryntian 1,8-9).
  2. „Sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Wierny jest ten, który was powołuje; On też tego dokona” (1 Tesaloniczan 5,23-24).
     
  3. „Juda, sługa Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, w Bogu Ojcu umiłowanych, a dla Jezusa Chrystusa zachowanych: Miłosierdzie, pokój i miłość niech będą waszym udziałem w obfitości” (Judy 1-2). (Zobacz tę samą rzeczywistość w Rzymian 8,30, Filipian 1,6, 1 Piotra 1,5, i Judy 24).

Wierność Boga gwarantuje, że zachowa bezpiecznymi na zawsze wszystkich tych, których powołał

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.